Repase baterií

Provádíme servis a repase akumulátorů do elektrokol do všech typů elektrokol, včetně gelových/olověných do starších modelů.

 

MĚŘENÍ

Měříme kapacitu všech druhů akumulátorů

VYBÍJENÍ

Discharger AD60 je přístroj umožňující vybíjet a analyzovat akumulátory Ni-Cd, Ni-MH, Li-Ion, Pb a gelové. Vybíjecí proud je volitelný v rozmezí 0,5-25A. Přístroj dokáže vybíjet akumulátory v rozmezí jmenovitých napětí 3,6 – 48V.

POČET CYKLŮ NABÍJENÍ

Životnost baterie udává počet nabíjecích cyklů v souladu se zachováním odpovídající tvrdosti zdroje. Některé baterie mohou dosáhnout maximálně 300 nabíjecích cyklů, modernější pak 1000 až 1500.

JAK NABÍJET

Nabíjení baterie probíhá jednoduše ze standardní elektrické sítě. Nezáleží na tom, zda je baterie v kole, či mimo něj. Plné nabití baterie závisí na typu kola, ale zpravidla trvá 2 až 6 hodin. Bezpečnostní systém zaručuje, že nedojde k přebití baterie. Co se týká nabíjení, obecně platí, že jedna hodina nabíjení vystačí na ujetí cca 10 km. Náklady na jedno dobití činí maximálně 4 Kč, ale spíše měně, s dojezdem okolo 60 km tak vyjde jeden kilometr na méně než 10 haléřů.

JAK DLOUHO VYDRŽÍ TAKOVÁ BATERIE

Průměrná životnost klasické olověné baterie je zhruba 400 plných nabíjecích cyklů. V přepočtu na praxi budete muset klasickou baterii vyměnit po 3 letech užívání.

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu