JAK SE ZORIENTOVAT V NABÍDCE ELEKTROKOL ANEB NAD ČÍM SE ZAMYSLET PŘED NÁKUPEM?

JAK SE ZORIENTOVAT V NABÍDCE ELEKTROKOL

ANEB NAD ČÍM SE ZAMYSLET PŘED NÁKUPEM?


 

Co je vlastně elektrokolo?

Elektrokolo je klasické jízdní kolo doplněné o elektrický pohon.

Nebude šlapat ani řídit za Vás, ale pomáhá eliminovat sílu, kterou budete muset pro jízdu vynaložit. Funkce elektronického motoru je aktivována šlapáním, proto není možné, aby kolo jelo samo bez šlapání a bez určité míry vašeho úsilí. Stupeň elektronické asistence můžete regulovat v průběhu jízdy v závislosti na terénu a na vaší fyzické síle. Zároveň je možné systém asistence zcela vypnout a využívat tak funkci klasického jízdního kola.


 

Stručná typologie ELEKTROKOL na trhu


 

TYP KOLA

VYUŽITÍ

Městské elektrokolo

Pro pravidelnou dopravu do zaměstnání, do školy či na nákup

Horské/terénní elektrokolo

Do náročného terénu

Krosové/trekové elektrokolo

Pro dlouhý dojezd

Terénní elektrokolo se středovým pohonem

Pro sportovní jízdu zejména v kopcovitém terénu

Skládací elektrokolo

Pro pravidelnou dopravu


 

Jaké otázky byste si před nákupem měli zodpovědět?

Před pořízením elektrokola byste si měli položit pár základních otázek:

Za jakým účelem si kolo pořizuji?

Po jakých cestách budu nejčastěji jezdit?

Jak často a na jak dlouhé vzdálenosti kolo potřebuji?

Mám nějaké specifické nároky na rám kola? (Skládací, s nízkým nástupem,...)

Kolik peněz chci do elektrokola vložit?

Až budete znát odpovědi na tyto otázky, nechte si poradit od specializovaného prodejce, který Vám nejlépe pomůže s výběrem toho správného modelu na základě Vašich požadavků.


 

KDY, PROČ A KDE SI KOLO KOUPIT?

Komu je obecně elektrokolo určeno?

 

1) Celý život jste více či méně aktivními cyklisty, ale - ať už je na vinně věk nebo zdravotní problémy - Vy zjišťujete, že už neujedete tolik kilometrů jako dřív, že Vám začíná činit větší problém zdolávání kopců, po větší zátěži se necítíte tak dobře, a navíc Vám třeba Vaši přátelé prostě ujíždějí... Není třeba ani na jednu ze jmenovaných věcí rezignovat!

Elektrokolo Vás plnohodnotně vrátí do hry! Několik stupňů asistence, tedy přípomoci k Vašemu šlapání, Vám umožní nastavit si přesně takovou pomoc, jakou si přejete. Můžete si nadále dávat do těla a nechat si "pomoci" jen v opravdu zátěžových úsecích nebo si můžete jet prostě na pohodu a využít pomoci elektromotoru naplno.

 

2) Jste partnerkou cyklisty... (Jste cyklista a máte partnerku menší cyklistku než jste Vy...) ONA se "vleče" a ON Vám "ujíždí". Problém.

Nemusí být! Rádi byste trávili čas na kole spolu, na společných výletech a dovolených, ale najít kompromis v délce či náročnosti trasy se vám ne vždy podaří.

V tomto případě je elektrokolo pro NI ideálním řešením pro OBA, což nám potvrzují během let naší praxe další a další spokojené páry, kterým elektrokolo otevřelo nové možnosti společně stráveného času.

 

3) Jste aktivní cyklista bez ohledu na věk, třeba cykloturista a je Vám líto, jak "málo" toho stihnete za den, víkend či za dovolenou objet, projet a vidět. I Vám elektrokolo nabízí elegantní řešení. Stále zůstáváte cyklistou, elektrický pohon Vás prostě jenom "zrychlí" a umožní Vám za stejný časový úsek rozšířit záběr území pro Vaše cyklotoulky.

 

4) Ještě jednu skupinu zájemců o elektrokola bychom zde chtěli zmínit. Skupinu, která sílí a v posledních letech začíná tvořit významnou část klientů na trhu s elektrokoly.

Jste aktivní cyklista, středem Vašeho zájmu jsou horská kola, rádi zdoláváte více či méně náročný terén a chtěli byste hranice svých možností posunout ještě dál! Elektrokolo Vám to umožní, kam až, to záleží na Vás...

Na elektrokolo není třeba mít řidičský průkaz!

I s tímto mýtem se prodejci elektrokol setkávají. I když je bicykl vybaven baterií a motorem, jedná se stále o jízdní kolo. Proto není potřeba mít řidičský průkaz (ani žádný jiný).


 

Proč nekupovat v supermarketu

Značka kola, které si pořizujete, by měla mít k dispozici i svůj servis. S tím souvisí i možnost opravy a dostupnost náhradních dílů. V poslední době přibývá hodně prodejců, kteří servis neposkytují, což je problém, který si při nadšení z nákupu mnohdy neuvědomíme.

 

Nakupujte u specializovaných prodejců jízdních kol a elektrokol, kteří jsou odborně způsobilí a dokážou Vám s výběrem elektrokola poradit a poskytnout Vám kvalitní servis v době záruky i po jejím uplynutí. Vyvarujte se nákupu elektrokola v supermarketech a u jiných neodborných prodejců!

 

Zároveň si prověřte informace o výrobci elektrokola (reference na internetu, web výrobce apod.) a posuďte, zda se jedná o spolehlivého dodavatele s historií nebo firmu, která prodává elektrokola jako vedlejší činnost. Na první pohled výhodný nákup se Vám dříve či později nemusí vyplatit. Cena elektrokola reprezentuje kvalitu použitých komponent a výbavu. Výrobce bez dostatečného servisního zázemí a zkušeností Vám nebude schopen v případě problémů pomoci a z výhodného nákupu se stane promarněná investice.

 

Cenové rozpětí je stejně široké jako u osobních automobilů. Ceny se pohybují od 17 000,- až po 400 000,- Kč. Záleží čistě na vás, co od svého kola požadujete, jak dlouhé vzdálenosti budete jezdit, jestli se jízdě věnujete velmi aktivně, nebo se chcete jet o víkendu projet do vedlejší vesnice s přáteli. I v tomto případě platí pravidlo zlaté střední cesty.

Ptejte se vždy na baterii, se kterou souvisí i dojezd. Baterie by měla začínat na 10ti amper hodinách při 36ti voltech napětí. Dojezd by měl být kolem 70 km v mírně zvlněné krajině při střední zátěži.

Po konzultaci s autorizovaným servisem a zároveň prodejcem elektrokol, při vymezení tří druhů budoucích uživatelů (velmi aktivní mladý člověk s náročným terénem, rodiče s malými dětmi orientováni na lehké až středně těžké cyklostezky a osoby v důchodovém věku na rekreační jízdu či pravidelnou dopravu například na nákup) vám bude patrně doporučeno elektrokolo v cenovém rozpětí mezi 27 000 až 35 000 Kč, bez ohledu na typ kola.

Pořízení elektrokola je většinou pochopitelně nákladnější než pořízení klasického jízdního kola, na druhou stranu zůstává levnější alternativou k malému motocyklu. Jelikož je z pohledu legislativy posuzováno jako klasické jízdní kolo, není nutné elektrokolo registrovat, obstarávat si řidičské oprávnění či platit povinné ručení.

Ušetříte za technickou kontrolu, pojištění, silniční daň a pohonné hmoty, zároveň je kolo možné uplatnit jako daňový náklad vaší firmy či živnosti. Tímto odpadá poměrně velká část nákladů. Podobně plátci DPH si mohou DPH odečíst, pokud prokáží, že kolo slouží k jejich podnikatelské činnosti.

Elektrokolo vyjma řádné péče o baterii nevyžaduje o nic více údržby než jakékoliv správně udržované klasické jízdní kolo.


 

PROČ SI ELEKTROKOLO KOUPIT PRÁVĚ U NÁS?

- Máme s prodejem a servisem elektrokol bohaté a letité zkušenosti

- Elektrokolo vám ukážeme, předvedeme a budete odborně a pečlivě instruováni tak, abyste byli schopni využít včech jeho výhod

- Nabízíme vám i následnou péči a odborný servis – kdykoliv se na nás telefonicky či osobně obrátíte s jakýmkoli dotazem, rádi vám poradíme a pomůžeme

- Jako bonus k nákupu nabízíme garanční prohlídku ZDARMA


 


 

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu